Par logiem

Padomi, lai atrastu labākos logus

Nav šaubu, ka viens no svarīgākajiem elementiem mājā ir logi. Logu izvēle parasti atkarīga gan no pircēja individuālajām vēlmēm, gan no konkrētās ēkas, jo vērā tiek ņemti daudzi faktori, kas palīdz atrast situācijai labākos logus.

Piemērotākais materiāls: Populārākie materiāli, no kuriem tiek izgatavoti logu rāmji, ir koks, PVC un alumīnijs. Ja māja ir senlaicīga vai ieturēta klasiskā stilā, tad tai vispiemērotākie būs koka logi, tikai noteikti jāpiemin, ka tiem nepieciešama regulāra kopšana un periodiski atjaunošanas darbi. Izvēloties PVC vai alumīnija logus, apkope būs vienkāršāka un tā būs nepieciešama daudz retāk, tomēr vizuāli šo materiālu logi nav tik pievilcīgi. Jāpiebilst, ka PVC un alumīnija logiem pieejama plaša krāsu un koka imitāciju izvēle, kas to estētikas līmeni pietuvina koka logiem.

Stikla paketes veids: Milzīga nozīme ir stikla paketei, jo mūsdienās pieejamas vienkameru, divkameru un pat trīskameru stikla paketes. Divkameru un trīskameru stikla paketes ideāli piemērotas aukstiem klimatiskajiem apstākļiem, jo nodrošina labu siltumizolāciju, kas ilgtermiņā garantē zemākus apkures rēķinus. Ja ēka, kurā plānots uzstādīt logus, atrodas pilsētvidē vai lielceļa malā, īpašu uzmanību vajadzētu pievērst skaņas izolācijas rādītājiem. Augstāki skaņas un siltumizolācijas rādītāji nozīmē arī lielāku stikla paketes cenu, bet pircēji parasti ieguldījumu labā stikla paketē novērtē ilgtermiņā.

Loga dizaina risinājums: Izvēloties logu dizainu, noteicošs faktors ir ēkas logu ailes un stils, kādā māja ieturēta, bet, ja ēka ir tikai celtniecības procesā, tad tās projektā var atvēlēt vietu arī plašiem panorāmas logiem vai erkera logiem. Arī tad, ja logi tiek pirkti jau uzceltai mājai, izvēles iespējas ir plašas: pieejami divviru logi, horizontāli un vertikāli bīdāmi logi, atgāžami logi un arī neverami logi. Izvēloties loga dizainu, jāņem vērā:
  • individuālā gaume;
  • izvēlētā materiāla iespējas;
  • ēkas specifika;
  • vēdināšanas funkcijas nepieciešamība;
  • loga tīrīšanas ērtums;
  • pieejamais budžets;
  • citi ēkas logi (ja nav plānots mainīt visus ēkas logus).
Ieteikums: ja dzīvo daudzdzīvokļu mājā, nevajadzētu izcelties, izvēloties logus, kas krasi atšķiras no pārējo dzīvokļu logiem. Šādās ēkās tie parasti jāsaskaņo.

Pieejamais budžets: Bieži vien tieši budžets ir noteicošais faktors, kas diktē logu izvēli, tomēr nevajadzētu domāt, ka cenas ziņā lētākais risinājums arī ilgtermiņā būs izdevīgākais. Apsver katra logu veida plusus un mīnusus, piemēram, nepieciešamo apkopes regularitāti un ilgtermiņa ieguvumus. Bieži vien dārgāks logs (piemēram, ar labāku stikla paketi) ilgtermiņā ir lētāks risinājums, jo samazina apkures izmaksas.
Ja vienkārša kopšana un ilgmūžība ir tas, ko meklē, tad labākie risinājumi būs PVC logi un alumīnija logi, bet, ja vēlies tieši koka logus, tad vajadzētu izvēlēties koka logus ar alumīnija nosegprofiliem, kas atvieglos to kopšanu un pagarinās logu kalpošanas laiku.

  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;