Par logiem

Labākās koku sugas logu un durvju izgatavošanai

Interjers vai eksterjers: Ārdurvīm un logiem svarīgi izvēlēties tādu koksni, kas ir maksimāli noturīga pret temperatūras izmaiņu un laika apstākļu negatīvo ietekmi. Interjerā izmantojamās koksnes izvēle ir daudz plašāka, jo koksne netiek pakļauta tik ekstrēmām temperatūras un gaisa mitruma izmaiņām.  

Standarta risinājumi: Logu rāmju un durvju izgatavošanai Latvijā visbiežāk izmanto vietējos kokmateriālus: ozolu, egli, lapegli, kļavu un priedi, bet tiek izmantoti arī eksotiskāki kokmateriāli kā ciedra un sarkankoks. Izvēloties eksotiskos kokmateriālus, noteikti būtu jāņem vērā to salīdzinoši augstās izmaksas.

Jautājumu uzdošana: Lai izvēlētos tieši savam mājoklim labāko logu vai durvju kokmateriālu, vajadzētu sev uzdot dažus jautājumus: Vai tiks izmantots lazūra pārklājums vai pilnībā sedzoša krāsa? Vai vēlies tikai koka vai arī kombinētu materiālu (piemēram, ar alumīnija uzlikām) logus vai durvis? Vai vēlies, lai durvis un logi ir saskaņoti ar citiem interjera un eksterjera elementiem?

Koksnes blīvums: Koksnes blīvums tiek apzīmēts ar kg/m3 un šis rādītājs parasti nosaka to, kādu produktu izgatavošanai koksne vislabāk piemērota. Piemēram, lapegle, dižskābardis, kļava, osis, bērzs un ozols ir koksnes ar vidēju un augstu blīvumu, bet priede, egle, liepa un apse ir koksnes ar zemu blīvumu. Jāņem vērā, ka koksnes blīvumu ietekmē ne tikai koka suga, bet arī koka vecums un kokmateriālu apstrāde.

Plaisāšana un trūdēšana: Par spīti tam, ka lapu koki izceļas ar vidēju un augstu koksnes blīvumu, tieši skujkoki (baltegle, egle, priede un ciedrs) plaisā vismazāk, kā arī, pateicoties sveķu koncentrācijai koksnē, no šiem kokiem izgatavoti kokmateriāli ir mazāk pakļauti trūdēšanai.
Jāatceras, ka jebkuras koksnes tehniskās īpašības iespējams ievērojami uzlabot, ja koksne pareizi tiek sagatavota un tiek apstrādāta ar mūsdienīgiem līdzekļiem, kas paildzina koka izstrādājumu kalpošanas mūžu.

  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;