Par logiem

Koka logu plusi un mīnusi

Daudzi uzskata, ka koka logus cilvēki iegādājas tikai dēļ to izcilā estētiskā snieguma, bet patiesībā koka logi sniedz daudz vairāk par tikai skaistu vizuālo izskatu. Kādi tad ir koka logu lielākie plusi un mīnusi?
Lielākie plusi

Estētika: Dabiskiem materiāliem ir unikāls skaistums, kuru ne bez iemesla cenšas atdarināt arī PVC un alumīnija logu ražotāji. Nav divu identisku koka logu, jo koksne veido unikālus rakstus, kurus vairums izvēlas izcelt, izmantojot rāmju tonēšanu un lakošanu. Nereti koka logi tiek krāsoti arī ar pilnībā sedzošu krāsu, bet daudzi cilvēki uzskata, ka tā koka logiem tiek laupīta daļa to dabiskā šarma.

Siltumizolācija: Droši vien daudzi no fizikas stundām atceras to, ka koks ir slikts siltumvadītājs, tāpēc tas nodrošina daudzreiz labākus siltumizolācijas rādītājus, nekā jebkurš metāla logu rāmis. Arī karstās vasaras dienās koka logi garantē patīkamu mikroklimatu telpās, jo koks ir “elpojošs” materiāls.

Videi draudzīgs: Salīdzinot ar citiem logu rāmju materiāliem, koka logu ražošana ir videi visnekaitīgākā, turklāt, kad loga rāmis ir savu laiku nokalpojis, to iespējams izmantot kā kurināmo vai izmest komposta kaudzē, kur vecā koksne laika gaitā sadalīsies.

Lielākie mīnusi

Krāsojuma atjaunošana: Koka logiem krāsas aizsargkārta ir vitāli nepieciešama, jo bez tās koksne ātri sāks izskatīties veca, mitruma ietekmē piebriedīs, kā arī būs pakļauta pūšanai. Tieši tāpēc nepieciešama periodiska koka logu krāsojuma atjaunošana, kas minētos koksnes mīnusus spēj novērst.

Kukaiņi: Vieni no lielākajiem koksnes ienaidniekiem ir ķirmji, kā arī citi kaitēkļi, kas barojas no koksnes, bet logu rāmjus no tiem iespējams vienkārši pasargāt – ar pareizu kokmateriālu apstrādi un daļēji vai pilnībā sedzošu krāsas kārtu.

Izmaksas: Koka logi noteikti nav lētākais risinājums, bet tie arī nav tik dārgi, lai tos varētu uzskatīt par ekskluzīviem, turklāt jāņem vērā arī daudzie ieguvumi, kuri ir logu cenas vērti.  
Ja par koka logiem pienācīgi rūpējas, tie ir labs ilgtermiņa ieguldījums gan mājokļa estētikā, gan dzīves komfortā.


  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;