Par logiem

Kā novērst logu aizsvīšanu ziemā

Logu aizsvīšanas problēma ziemā ir plaši izplatīta. Gadījumos, kad aizsvīst logi, jāizvērtē vairāki iemesli, kas ietekmē kondensāta veidošanos. Logu kondensāciju var ietekmēt neatbilstoši logi, to montāža vai aiļu apdare, kā arī klimatisko apstākļu īpatnības dzīvoklī. 

Galvenais un efektīvākais veids, kā novērt logu aizsvīšanu ir ventilācija un telpu vēdināšana.

Ja logi aizsvīst no iekšpuses, tas nozīmē, ka telpā nav pietiekama gaisa apmaiņa un ir problēmas ar ventilāciju. Risinājums  šajā situācijā ir regulāra telpas vēdināšana vai ventilācijas sistēmas (piemēram, Air Box, Radax, Aereco) uzstādīšana, kas automātiski regulē svaiga gaisa ieplūdi telpā un palīdz atbrīvoties no kondensāta.
Tomēr, ja logi svīst virtuvē un vanasistabā, kur parasti ir paaugstināts mitruma līmenis, risinājums ir jaudīgākas ventilācijas iekārtas uzstādīšana.

Uz palodzes uzlikti puķu podi un ziedi arī var būt iemesls logu aizsvīšanai, jo augiem elpojot, tie izdala mitrumu, kā arī puķu laistīšana paaugstina mitruma līmeni telpā. Risinājums - izmantot dekoratīvos režģus, ar kuru palīdzību tiek atvieglota siltā gaisa nokļūšana loga ailē.

Ne vien platas palodzes var būt problēma, bet arī palodžu neesamība vai pārāk šauras palodzes var būt par iemeslu logu aizsvīšanai, jo siltais gaiss no radiatoriem ceļas uz augšu, atsitas pret auksto loga rūti, un tādēļ uz logiem kondensējas mitrums. 

Tāpat jāņem vērā, ka laba apkures sistēma un pareizi izvietoti radiatori labvēlīgi ietekmē gaisa plūsmas cirkulāciju.
 
  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;