Par logiem

Kā nodrošināt logu ilgmūžību?

Lai lietas kalpotu labi un ilgi, par tām ir atbilstoši arī jārūpējas. Arī logi nav izņēmums, tāpēc uzskaitīsim lietas, kurām jāpievērš uzmanība, lai logi kalpotu kā nākas daudzu gadu garumā.

Regulāra tīrīšana: Alumīnija un PVC logu rāmjus vajadzētu periodiski nomazgāt ar mitru lupatu, izvairoties no abrazīviem tīrīšanas līdzekļiem. Arī koka logu rāmjus var tīrīt ar viegli samitrinātu lupatu, izvairoties no pārāk liela ūdens daudzuma, jo tas var veicināt koka pūšanu. Notīrīti logi ne tikai izskatīsies labāk, bet arī uzlabos gaisa kvalitāti mājoklī.

Logu apskate: Laicīgi pamanītu problēmu ir vieglāk novērst, tāpēc periodiski vajadzētu veikt logu apskati.
  • Pārbaudi, vai starp loga rāmi un sienu nav parādījušās spraugas, kas rada siltuma zudumus.
  • Pārbaudi loga kustīgās daļas: pārliecinies, vai tās pienācīgi funkcionē; apskati, vai nav parādījusies rūsa un vai kustīgajās daļās nav iekļuvuši gruži.
  • Pārbaudi, vai koka logiem nav sākusi lobīties krāsa, jo tas loga rāmjus pakļauj kaitēkļu un puves riskam.
Bojāto daļu nomaiņa: Pēc logu apskates var tikt atklātas spraugas, sarūsējušas detaļas, puvuši koka elementi, nolobījusies krāsa un citi defekti. Ja bojāta tikai kāda daļa loga vai detaļa un to iespējams salabot vai nomainīt, tad to vajadzētu izdarīt pēc iespējas ātrāk, lai defekts (piemēram, koka puve vai saplīsušas eņģes) laika gaitā nesabojātu visu logu un nebūtu nepieciešama loga nomaiņa. Problēmu ignorēšana nozīmēs ne tikai saīsinātu loga kalpošanas laiku, bet arī sliktāku siltuma un skaņas izolāciju, kā arī traucētu loga atvēršanas/aizvēršanas mehānisma darbību.

Logu krāsošana: Koka logu pārkrāsošana nepieciešama reizi trijos vai četros gados. Jauna krāsas kārta ne tikai uzlabos logu estētisko sniegumu, bet arī pasargās tos no apkārtējās vides negatīvās ietekmes. Pirms logu krāsošanas vajadzētu notīrīt veco krāsas kārtu, kas sākusi lobīties un vairs neturas stingri, kā arī vajadzētu izvairīties no kustīgo detaļu (eņģu, rokturu) pārklāšanas ar krāsu, jo krāsas slānis var traucēt mehānisma darbībai.

Kustīgo detaļu eļļošana: Līdzīgi kā durvju eņģēm, arī logu kustīgajām detaļām nepieciešama periodiska eļļošana, jo tā sniedz papildus aizsardzību pret apkārtējās vides negatīvo ietekmi un nodrošina to, ka kustīgie mehānismi darbosies bez aizķeršanās.
Pienācīgi rūpējoties par logiem, tie var nokalpot pat ilgāk, nekā to garantējis ražotājs.

  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;