Par logiem

Kā atšķirt labu PVC logu no slikta?

Ir valstis, kurās PVC logiem tiek norādīta to energoefektivitātes klase (A, B, C, D, E, F vai G), bet ne vienmēr logam piešķirtā A klase ir noteicošais kvalitātes rādītājs. Kādi tad ir citi rādītāji, pēc kuriem iespējams noteikt, vai PVC logs ir augstas kvalitātes?

PVC rāmis: Logu ražotāji parasti nodrošina loga rāmja garantiju, kas visbiežāk ir 5-10 gadus ilga. (Garantijas laiku nevajadzētu jaukt ar kalpošanas laiku, jo kalpošanas laiks PVC logu rāmim ir minimums 30 gadi.)

Stikla pakete: Atsevišķa garantija tiek nodrošināta arī stikla paketei un vidēji tā ir 10 gadus ilga. Garantijas termiņš var svārstīties amplitūdā no 5 līdz 15 gadiem. Arī pašai stikla paketei noteikti jāpievērš īpaša uzmanība:
  • Visbiežāk PVC logiem tiek izmantotas vienkameru un divkameru stikla paketes, bet pieejamas arī trīskameru stikla paketes (jo lielāks kameru skaits, jo labāka siltumizolācija un skaņas izolācija).
  • Uzmanība jāpievērš arī selektīvajam pārklājumam, kas parasti tiek uzklāts stikla paketes iekšējam stiklam vai iekšējam un ārējam stiklam. Šis pārklājums ziemā siltumam palīdz palikt iekštelpās, bet vasarā pasargā mājokli no sakaršanas.
Slēgšanas sistēma: Nereti logu ražotāji savus logus aprīko ar lētu slēgšanas sistēmu, lai samazinātu loga gala cenu, bet tu vari pieprasīt savam logu ražotājam logus ar paaugstinātas drošības slēgšanas sistēmu. Jo lielāks būs loga slēgšanas punktu skaits, jo augstāka būs loga drošības klase.

Logu rokturi: Logu rokturi mēdz būt dažādi un arī to kalpošanas laiks ir atšķirīgs, tomēr parastam pircējam ir grūti noteikt rokturu kvalitātes līmeni, tāpēc vajadzētu izvēlēties logus, kuru kustīgajām daļām (to skaitā arī eņģēm) tiek nodrošināta garantija (vidējais termiņš ir 2 gadi). Noteikti vajadzētu noskaidrot, vai logu ražotājs nodrošina arī logu remonta pakalpojumus.

Skrūves: Dažiem tas varētu šķist tikai tāds sīkums, bet neviens negrib redzēt savu logu eņģēs sarūsējušas skrūves, tāpēc vajadzētu pārliecināties par to, lai logiem tiek izmantotas cinkotas skrūves vai nerūsējošā tērauda skrūves. Speciālisti uzskata, ka nerūsējošā tērauda skrūves ir labākais risinājums.

Kontroljautājumi:
  1. Kādi ir loga energoefektivitātes rādītāji?
  2. Kāda ir garantija rāmim, stikla paketei un kustīgajām daļām?
  3. Kādas stikla paketes izmantotas logam?
  4. Kādas skrūves izmantotas eņģēm?
  5. Kāds ir loga slēgšanas punktu skaits un drošības klase?
Svarīgi atcerēties, ka garantijas laiks nebūt nav viens un tas pats, kas kalpošanas laiks, jo PVC logi kalpo vēl ilgi pēc garantijas beigām.
 


  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;