Par logiem

Aluminija logi vs PVC logi

Alumīnija logi VS PVC logi: kuri kalpos ilgāk?
Kad tiek meklēti ilgmūžīgi un viegli kopjami logi, tad divas populārākās izvēles parasti ir alumīnija un PVC logi. Salīdzināsim dažādus šo logu rādītājus, lai noskaidrotu, kuri logi kalpo ilgāk?
Materiāla īpašības Alumīnija logi PVC logi
Korozijizturīgs
Nedeformējas Daļēji
Ūdensdrošs Daļēji
Noturīgs pret traipiem Daļēji Daļēji
Noturīgs pret laika apstākļu izmaiņām Daļēji
Izturīgs
Ilgtermiņā nemainīgs tehniskais sniegums Daļēji
Apkopes nepieciešamība Nepieciešama periodiski Nepieciešama periodiski
 
Dažādos avotos minētais PVC un alumīnija logu kalpošanas laiks mēdz atšķirties, bet kā vidējais kalpošanas laiks abu šo materiālu logu rāmjiem tiek minēts vidēji 40 gadi. (Ir avoti, kuros norādīts, ka alumīnija logu kalpošanas laiks ir ievērojami ilgāks: 45 gadi, kamēr PVC logiem šis rādītājs ir 35 gadi.) Ja logu rāmji tiek pareizi kopti, tad tie parasti kalpo ievērojami ilgāk, bet ir arī faktori, kas logu kalpošanas ilgumu var saīsināt – piemēram, alumīnija logu kalpošanas mūžu negatīvi ietekmē augsts gaisa mitrums, kā arī piejūras sāļais un mitrais gaiss. (PVC logu kalpošanas laiku gaisa mitrums neietekmē.)
Plusi un mīnusi:
 • Deformēšanās: Trieciena rezultātā alumīnija logi var deformēties. PVC logi nedeformējas un ir izturīgāki pret triecieniem, bet spēcīga trieciena rezultātā loga rāmis var ieplīst un tad var nākties to nomainīt pret jaunu.
 • Estētika: Ne alumīnija, ne PVC logi no vizuālām izmaiņām nav pilnībā pasargāti, jo gadu gaitā PVC logu krāsa var izbalot (ja izvēlēta koka imitācija vai krāsaini logu rāmji) vai zaudēt spožumu (ja izvēlēti balti logu rāmji), bet alumīnija logu pulverkrāsojuma kārta gadu gaitā var sākt drupt un izbalot, padarot logu mazāk aizsargātu pret mitruma ietekmi. Lai logu estētiskais sniegums priecētu ilgāk, logu rāmjus ieteicams periodiski tīrīt – īpaši, ja māja atrodas lielceļa malā vai jūras tuvumā.
 • Piemērotība Latvijas klimatiskajiem apstākļiem: Gan alumīnija, gan PVC logi ir piemēroti Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, tomēr PVC logi Latvijā ir populārāki, jo tie ir piemērotāki aukstām ziemām, augstam gaisa mitrumam un mainīgiem laika apstākļiem. 
Noteikti jāņem vērā, ka logu kalpošanas mūžu, tehnisko sniegumu un arī cenu ietekmē:
 • loga furnitūra;
 • stiklojuma veids;
 • loga siltinājums;
 • krāsojums;
 • materiāla kvalitāte (īpaši svarīga alumīnija logiem).
Kuri logi tad kalpos ilgāk: alumīnija vai PVC? Tiek uzskatīts, ka alumīnija logi kalpo ilgāk, bet, ja tie tiek pakļauti mitruma un mitra gaisa ietekmei, tad šis pārsvars izlīdzinās un alumīnija logi kalpo vienlīdz ilgi kā PVC logi.
 

 • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
 • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
 • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;