Par jumtiem

Metāla jumta izmaksas

Cinks ir ļoti ilgtspējīgs metāls, kurš jumta segumu izgatavošanā tiek izmantots jau vairāk nekā 150 gadus. Tā kā cinks ir ļoti izturīgs un pielāgojams dažādiem risinājumiem, tad nav nekāds brīnums, ka cinka jumts izmaksā dārgāk par vairumu citu veidu jumtiem. Tomēr noteikti jāņem vērā cinka jumtu izdevīgums ilgtermiņā, kā arī dažādi faktori, kas metāla jumta izmaksas var ievērojami samazināt.

Kas sastāda metāla jumta uzstādīšanas izmaksas?
 
Izdevumi Minimālā cena Maksimālā cena
Metāla jumta segums   4 €/m2  15 €/m2
Papildmateriāli  5 €/m2  10 €/m2
Darba izmaksas  4 €/m2  15 €/m2
Kopējā uzstādīšanas cena  13 €/m2  40 €/m2
* Cenas var atšķirties atkarībā no materiāla un apjoma atlaides
* Cenas norādītas ar PVN 

Par spīti tam, ka cinka jumta uzstādīšana izmaksā dārgāk nekā citu materiālu jumtu uzstādīšana, ilgtermiņā cinka jumts patiesībā izmaksā lētāk nekā citu materiālu jumti, jo cinka jumta uzturēšanas izmaksas ir ļoti zemas. (Tam nav nepieciešama pārkrāsošana, tas neizbalo, neplaisā un nelobās.)

Faktori, kas ietekmē metāla jumta izmaksas?

Atrašanās vieta: Aukstos klimatiskajos apstākļos cinka jumta uzstādīšanai nepieciešams gan lielāks materiālu daudzums (piemēram, siltinājums), gan ilgākas darba stundas jumta uzstādīšanai.

Jumta izmērs: Jo lielāka jumta platība, jo vairāk materiālu un darba būs nepieciešams, līdz ar to augs arī jumta izmaksas.

Jumta slīpums: Jo slīpāks jumts, jo sarežģītāka cinka jumta uzstādīšana – jumta slīpums palielina ne tikai uzstādīšanas sarežģītības līmeni, bet arī tā uzstādīšanas ātrumu un izmaksas.

Gadalaiks: Pavasaris un vasara ir karstākie jumtu uzstādīšanas gadalaiki, tāpēc lētākos piedāvājumus nereti iespējams saņemt rudenī.

Jumta dizains: Metāla jumtus iespējams uzstādīt ar lokšņu vai dakstiņu palīdzību. Dakstiņi parasti izmaksā lētāk nekā loksnes.

Esošā jumta stāvoklis: Ja esošā jumta stāvoklis ir apmierinošs un ir nepieciešams aizvietot tikai daļu seguma, tad izmaksas būs ievērojami zemākas nekā atjaunojot visu jumta segumu.

Jumiķis: Jumiķis ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi par saviem pakalpojumiem parasti prasa lielāku samaksu par savu darbu nekā jumiķi ar mazāku pieredzi, tomēr ne vienmēr lētākais variants ir lētākais arī ilgtermiņā. (Tas gan nenozīmē to, ka mazāka darba pieredze ir vienāda ar zemu darbu kvalitātes līmeni.)
Kādas ir cinka jumta sniegtās priekšrocības?

Dizaina ziņā cinka jumts rada skaistas un tīras līnijas, tādējādi izceļot ēkas arhitektūru, kā arī cinka jumta krāsas ir neuzkrītošas un tās piestāv gandrīz jebkuram mājoklim. Pateicoties materiāla plastiskumam un plānumam, to iespējams pielāgot dažādiem izliekumiem un asiem leņķiem, kas cinka jumtus padara piemērotus pat neparastākajām jumtu konstrukcijām. Metāla jumta segums ir noturīgs pret laika apstākļiem, koroziju un dažādiem apkārtējās vides faktoriem.

Atšķirībā no bitumena šindeļiem, cinks atstaro saules starus, neļaujot karstumam uzkrāties ēkas bēniņos, bet ziemas laikā cinka jumta segums siltumam neļauj aizplūst no mājokļa, ļaujot samazināt siltuma zudumus pat par 20%. Vērā ņemams ir fakts, ka cinka jumtu kalpošanas mūžs var pārsniegt 100 gadu atzīmi, kas nozīmē to, ka cinka jumts var kalpot par vairākām mājas iedzīvotāju paaudzēm.

  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;