Par jumtiem

Māla dakstiņu jumtu segums

Jumta montāža: Māla dakstiņi ir smags materiāls, tāpēc tos iespējams uzstādīt tikai uz ļoti izturīgas konstrukcijas jumtiem, turklāt to uzklāšanu var veikt tikai profesionāļi, jo māla dakstiņu montāžai nepieciešamas īpašas prasmes. Izmaksu ziņā šis noteikti nav lēts risinājums, bet ilgtermiņā tas atmaksājas. Māla dakstiņu jumtu remontdarbi ir diezgan vienkārši, jo bojātos dakstiņus iespējams ātri nomainīt pret jauniem.

Ilgmūžība: Daudzos avotos minēts, ka māla dakstiņu minimālais kalpošanas ilgums ir 75-100 gadi, bet visbiežāk tas ir krietni ilgāks. Eiropā ir ēkas, kuru jumtus rotā pat vairākus gadu simtus veci māla dakstiņi. Māla dakstiņu jumts būs risinājums vairākām paaudzēm.

Uzklāšanas slīpums: Atkarībā no dakstiņu veida, to minimālais uzklāšanas slīpums svārstās no 7o līdz 14o. Pirms dakstiņu montāžas noteikti vajadzētu veikt arī zemseguma uzklāšanu, lai nodrošinātu labāku hidroizolāciju.

Dizaina iespējas: Vairumam māla dakstiņi asociējas tieši ar viļņotiem dakstiņiem sarkanīgi brūnā tonī, bet mūsdienās māla dakstiņu ražošana ir attīstījusies, tāpēc pieejami gan klasiskie māla dakstiņi ar vai bez glancējuma, gan moderni dažādu profilu un plakani māla dakstiņi dažādās krāsās. Atšķirīgu krāsu dakstiņus iespējams arī kombinēt, lai radītu oriģinālu un individuāli veidotu jumta dizainu. Dakstiņu nelielais izmērs ļauj realizēt radošās idejas, kādas nav iespējams realizēt, izmantojot citus materiālus.

Jumta kopšana: Laika gaitā uz māla dakstiņu jumtiem var parādīties aļģes un sūnas, kas ne tikai bojā jumta estētiku, bet arī jumta segumu, tāpēc dakstiņu jumtiem nepieciešama periodiska apkope, lai paildzinātu jumta kalpošanas mūžu un atjaunotu tā vizuālo izskatu. (Dakstiņu jumta tīrīšanai var izmantot gan speciālus ķīmiskos tīrīšanas līdzekļus, gan tīrīšanas tehniku, piemēram, smidzinātājus.)

Komforta līmenis: Dakstiņu jumts mājokļa iemītniekiem sniedz augstu komforta līmeni, jo karstās vasarās tas neuzkarst un nenovada karstumu uz iekštelpām, bet nokrišņu laikā tas ir kluss un labi slāpē lietus vai krusas radītos trokšņus.

Ekoloģisks materiāls: Māla dakstiņi ir cilvēku veselībai absolūti nekaitīgs materiāls, kā arī apkārtējai videi tie nenodara kaitējumu ne jumta seguma kalpošanas laikā, ne bojāto dakstiņu utilizācijas laikā.

  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;