Par jumtiem

Faktori, kas ietekmē jumta uzstādīšanas izmaksas

Jumta izmērs: Galvenais rādītājs ir jumta platība (m2), tāpēc jāzina jumta platība vai arī jāveic precīzi jumta mērījumi, lai to varētu izrēķināt. Zinot jumta platību, varēs izrēķināt nepieciešamo materiālu daudzumu.

Jumta slīpums: Jo lielāks jumta slīpums, jo grūtāk pa tā virsmu staigāt, līdz ar to arī lielākas jumta uzstādīšanas izmaksas. Ļoti slīpu jumtu uzstādīšanai bieži tiek izmantots alpīnisma ekipējums. Turklāt no jumta slīpuma atkarīga arī jumta apakšklāja nepieciešamība un apakšklāja kārtu skaits. (Apakšklāja nepieciešamību ietekmē arī izvēlētais jumta segums.) 

Vecā jumta demontāža: Jumta demontāžas izmaksas atkarīgas gan no jumta konstrukcijas, gan no demontējamā jumta materiāla – piemēram, māla dakstiņu demontāža izmaksās ievērojami dārgāk nekā Onduline plākšņu demontāža, jo dakstiņi ir smagāki un, ja tie ir labi saglabājušies, tad tos iespējams atkārtoti izmantot, piemēram, saimniecības ēkām, tāpēc to demontāža jāveic uzmanīgi.

Jumta sagatavošana: Ja vecais jumta segums tiek nomainīts pret atšķirīga materiāla segumu, tad, iespējams, būs nepieciešama jumta konstrukcijas uzlabošana vai pārbūve. Smagiem jumtu segumiem būs nepieciešama izturīga jumta konstrukcija, neelpojošiem jumtu segumiem (piemēram, metāla jumtiem) būs nepieciešama ventilācijas izbūve; jumtu segumiem, kas nenodrošina augstu hidroizolācijas un siltumizolācijas līmeni, būs nepieciešams apakšklājs un jumta konstrukcijas siltināšana.

Jumta sarežģītība: Jo vienkāršāks un vieglāk pieejams jumts, jo lētāka būs jumta seguma uzstādīšana. Dažādi izliekumi, izvirzījumi, nestandarta formas un dizaina elementi jumta uzstādīšanas izmaksas sadārdzinās, jo jumiķiem vajadzēs izveidot risinājumus, lai jumta segums izskatītos ne tikai labi, bet arī sniegtu labus hidroizolācijas un siltumizolācijas rādītājus.

Darba garantija: Jebkuram jumtu segumam tiek dota ražotāja garantija, bet profesionāls jumiķis vai jumtu montāžas uzņēmums nodrošinās garantiju arī jumta uzstādīšanas darbiem. Ja arī kādam profesionāļu nolīgšana var šķist dārga, jāatceras, ka viņi par savu darbu kvalitāti atbild un paveiktajam sniedz garantiju, kādu no amatieriem nevar saņemt. Atceries: lai ražotāja sniegtā jumta seguma garantija būtu spēkā, materiālam jābūt pareizi uzstādītam.


  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;