Par jumtiem

Kādu jumta segumu izvēlēties?

Kalpošanas ilgums: Metāla jumtu kalpošanas ilgums ir vidēji 40 līdz 80 gadi, bet tie var kalpot pat ilgāk nekā 100 gadus. Dabīgā šīfera jeb slānekļa jumti, betona dakstiņi un māla dakstiņi kalpo no 60 līdz 150 gadiem, bet arī šie jumtu segumi mēdz kalpot vēl ilgāk, ja tiek pareizi kopti.

Cena: Bitumena šindeļi, Onduline viļņotās bitumena loksnes, skārda loksnes, PVC loksnes, dažādi metāla jumtu segumi un bezazbesta šīferis ir salīdzinoši lēti materiāli, kuru kalpošanas laiks un tehniskais sniegums ir diezgan atšķirīgs. Lētie jumtu segumi noteikti nekalpos vairākām paaudzēm, bet tie būs lielisks risinājums gan saimniecības ēkām, kurās praktiskums ir visnozīmīgākais, gan dzīvojamām ēkām, kurām nepieciešams lēts un funkcionāls jumta segums.

Ekoloģiskums: Protams, ekoloģiskākie būs lubiņu, niedru, māla dakstiņu, slānekļa jeb dabīgā šīfera, betona dakstiņu, bitumena šindeļu un bitumena lokšņu jumti, bet arī pārējie jumtu segumi ekoloģiskuma ziņā daudz neatpaliek, jo jebkuram jumtu segumam jābūt videi un cilvēku veselībai nekaitīgam. Tieši tāpēc Eiropas Savienībā jau ilgstoši aizliegts lietot azbestu saturošu šīferi. Lietojot mūsdienīgus jumtu segumus, par kaitējumu veselībai nevajadzētu satraukties.

Jumta konstrukcija: Dažādiem jumtu segumiem nepieciešamas dažādas jumtu konstrukcijas, lai jumtu segumu būtu iespējams uzstādīt. Uz vieglām jumtu konstrukcijām iespējams uzklāt bitumena šindeļus, Onduline loksnes, skārda loksnes, PVC loksnes, bezazbesta šīferi, dažādus metāla jumtu segumus, kā arī lubiņu jumtu segumu. Izturīgāka jumta konstrukcija būs nepieciešama dabīgā šīfera, betona dakstiņu un māla dakstiņu jumtu segumiem.

Siltumizolācija: Kompozītmateriālu dakstiņi, šīfera jumtu segumi, bitumena šindeļi, betona dakstiņi, māla dakstiņi un niedru jumtu segums nodrošinās labu siltumizolāciju, tomēr jāņem vērā, ka, veicot jumta segumam atbilstošu jumta konstrukcijas siltināšanu, iespējams ievērojami uzlabot jebkura jumta siltumizolācijas rādītājus.
Izvēloties jumta segumu savam mājoklim, saimniecības ēkai vai uzņēmumam, noteikti jāņem vērā arī konkrētās ēkas eksterjers, jumtu segumu kopšanas prasības, savas individuālās vēlmes un jumiķu ieteikumi, jo dažādām ēkām un situācijām piemērotākie risinājumi var būt krasi atšķirīgi.


  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;