Par jumtiem

Kā izvēlēties jaunu jumtu savai privātmājai

Ja jums jāizvēlas jauns jumts savai jaunajai vai esošajai mājai, svarīga ir ne tikai estētika, bet arī materiālu izmaksas, jumta svars un uzstādīšanas prasības.

 

Jauna jumta izmaksas

Jauna jumta izmaksas ietekmē vairāki faktori. Materiāla cena ir sākumpunkts, taču jāņem vērā arī citi faktori. Viens no tiem ir esošā jumta stāvoklis, gadījumā, ja jūs māju pārveidojat – ja vecie materiāli ir jānoņem un ja atbalsta konstrukcijai nepieciešams remonts, tad tas viss maksās papildus. Jumta forma ir vēl viens cenu veicinošs faktors. Divslīpju jumts ar nelieliem pārtraukumiem plaknēs vai bez tiem (piemēram, skursteņi, ventilācijas caurules vai mansardi) būs samēra vienkārša un lēta izvēle. Turpretī māja ar vairākiem skursteņiem, krustojošām jumta līnijām, tornīšiem, jumta logiem vai citiem elementiem maksās ievērojami vairāk.

 

Apsveriet savas mājsaimniecības dzīvesveidu

Pirms sākat tērēt naudu jauna jumta izmaksām, padomājiet par savu dzīvesveidu un mājas ilgmūžību. Vai jūs tur dzīvosiet ilgu laiku, vai arī plānojat pārcelties, iespējams, kad ģimene kļūs lielāka? Un kāds klimats vai laika apstākļi ir jāiztur jūsu jumtam? Šie ir svarīgi jautājumi, kas jāuzdod, pirms sākat pētīt dažādus jumta materiālus.

 

Jumta materiāli

Ne katru jumta materiālu var izmantot uz jebkura jumta. Plakanam vai lēzenam jumta slīpumam var būt nepieciešama virsma, kas atšķiras no tās, kuras slīpums ir stāvāks. Daži materiāli, piemēram, šīferis un flīzes, ir ļoti smagi, un daudzu māju struktūra nav atbilstoša tam, lai turētu tādu svaru. Apsveriet dažādas materiālu iespējas, pēc tam pārrunājiet tās ar savu dizaineru un iegūstiet potenciālā darba aprēķinus.

 

Asfalts

Tas ir visizplatītākais no visiem jumta materiāliem, iespējams, tāpēc, ka tas ir vislētākais un tā uzstādīšanai nepieciešamas minimālas prasmes. Jumta asfalts ir izgatavots no stikla šķiedras, kas piesūcināta ar asfaltu un pēc tam papildināta ar smiltīm līdzīgu granulu virsmu.

 

Koks

Koksne ir bijusi galvenā izvēle jumtiem gadsimtiem ilgi, un tā joprojām ir laba izvēle, lai gan dažās jomās ugunsdzēsības prasības tā lietošanu neatļauj.

 

Metāls

Alumīnijs, tērauds, varš, varšs/asfalts un svins ir izturīgas un dārgas jumta seguma virsmas. Svinu un vara/asfalta šķirnes parasti izmanto kā šķembas, bet citus materiālus ražo šuvju jumtiem, kas sastāv no vertikāliem metāla paneļiem, kas savienoti ar lodmetālu.

 

Flīzes un cements

Flīžu jumta segums puscilindru formā ir izplatīts Spānijas koloniālajā stilā; cements un daži metāla jumti atdarina flīžu viļņoto efektu. Visi šie segumu veidi ir dārgi, ļoti izturīgi un mēdz būt ļoti smagi.

 

Šīferis

Šīferis ir viens no izturīgākajiem jumtu materiāliem. Simtiem gadu vecs šīferis var tikt pārstrādāts atkārtotai uzstādīšanai, paredzot, ka tas kalpos vēl gadsimtu. Tomēr šīferis ir dārgs un arī ļoti smags.

 

Neaizraujieties ar krāsu

Ja tipiskā meklētājprogrammā ierakstāt tādu frāzi kā “jumta izvēle”, tiks parādīti daudz dažādi raksti par jumta krāsām un izskatu. Lai gan tā var būt interesantākā daļa, izvēloties jaunu jumtu, tā nav vissvarīgākā. Galu galā galvenais jumta uzdevums ir aizsardzība, un vairāk par visu pārējo jūs vēlēsieties rūpīgi pārdomāt tādus materiālus, kas nodrošinās jumta izturību.  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;