Par jumtiem

Kā jumta konstrukcija var ietekmēt jumta izmaksas?

Jumta konstrukcijas veids: Jo vienkāršāka būs jumta konstrukcija, jo ātrāka būs jumta seguma uzklāšana, līdz ar to arī izmaksas par darbu būs mazākas. Populārākie jumtu konstrukciju veidi ir divslīpju jumti, vienslīpes jumti, četrslīpju jumti, mansarda jumti, plakanie jumti un asimetriskie jumti. Arī jumta slīpumam un ēkas augstumam ir liela nozīme, jo jumta seguma uzklāšana augstām ēkām ar lielu jumta slīpumu būs sarežģītāka un, iespējams, darbā būs nepieciešams pielietot arī alpīnisma ekipējumu.

Konstrukcijas slīpums: Jumta konstrukcijas slīpums automātiski izslēgs vienu, pāris vai vairākas jumtu segumu iespējas, jo katram jumtu segumam ir minimālais slīpums, uz kāda to iespējams uzstādīt. Ierobežojot izvēles iespējas, tiek būtiski ietekmētas arī jumta kopējās izmaksas.

Sarežģīta konstrukcija: Sarežģītas jumtu konstrukcijas ievērojami ierobežo pielietojamo jumta segumu materiālu izvēli, jo sarežģītām konstrukcijām nepieciešams tāds segums, kurš spēj pielāgoties visiem jumta izliekumiem un izvirzījumiem. Katrs izliekums un izvirzījums sadārdzinās arī izmaksas par jumiķa darbu, jo šie elementi sarežģīs un paildzinās darba procesu.

Konstrukcijas izturība: Plakanam vienslīpes jumtam būs nepieciešama izturīga konstrukcija, jo ziemā uz tā krāsies sniegs, kas radīs papildus slodzi. Izturīga jumta konstrukcija būs nepieciešama arī tad, ja plānots uzstādīt smagu jumtu segumu: dabīgo šīferi, betona dakstiņus un māla dakstiņus. Vieglākām jumta konstrukcijām būs piemēroti metāla un bitumena jumtu segumi, kas ir viegli, kā arī no tiem ziemā sniegs vienkārši noslīd, tādējādi neradot papildu slodzi jumta konstrukcijai. Ja ēkai ir viegla jumta konstrukcija, bet plānots uzstādīt smagu segumu, tad jārēķinās ar jumta konstrukcijas uzlabošanas vai pārbūves darbiem un papildus izmaksām.

Jumta siltināšana: Ja bēniņus plānots izmantot tikai kā noliktavu, tad pietiks ar minimālu siltumizolāciju, bet, ja plānots bēniņu platību apdzīvot, tad būs nepieciešama kārtīga siltināšana starp spārēm un zem spārēm, kas ievērojami procesu sadārdzinās. Jāņem vērā, ka auksto bēniņu pārveidošanai par dzīvojamo platību ir nepieciešama būvatļauja.  

Ventilācijas sistēma: Lai jumta segums kalpotu ilgāk un to nebojātu kondensāts, svarīgi jumta konstrukcijā izbūvēt arī ventilācijas sistēmu, kas ļaus efektīvi izvadīt kondensātu. Īpaši svarīgi tas ir neelpojošiem jumtu segumiem (piemēram, metālam), kas neizvada mitrumu, bet to uzkrāj kondensāta formā, veicinot pelējuma izplatību un pakāpenisku jumta materiāla bojāšanos. Ventilācijas sistēmas izbūve sadārdzinās jumta kopējās izmaksas, bet ilgtermiņā tā ļaus jumta segumam kalpot ilgāk.


  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;