Par jumtiem

Cik izmaksā jauna jumta uzlikšana?

Ne bez iemesla latviešiem ir tāds teiciens, ka galvenais, lai ir jumts virs galvas, jo tas pasargā mājokli ne tikai no ārējās vides negatīvās ietekmes, bet arī pilda daudzas citas funkcijas. Kvalitatīva jumta uzstādīšana gan nav tas lētākais prieks, tomēr vajadzētu ņemt vērā faktu, ka jumts kalpos vairākas desmitgades un dažu materiālu jumti pat vēl ilgāk, tāpēc, izvēloties jumtu, pirmajā vietā vajadzētu nostādīt kvalitāti un tikai pēc tam izvēlēties izdevīgāko cenas piedāvājumu. Ar kādām izmaksām tad vajadzētu rēķināties, ja tiek plānota jauna jumta uzlikšana?

Galvenie faktori, kas ietekmē jumta cenu:
 
 • jumta platība;
 • jumta slīpums;
 • jumta montāžas veids;
 • izmantotie materiāli;
 • jumta materiālu kārtu daudzums;
 • objekta atrašanās vieta;
 • jumta tehniskās un drošības prasības;
 • jumta logu, skursteņu, noteku un citu elementu klātbūtne, kas ietekmē jumta uzstādīšanas procesu;
 • jumta konstrukcijas stāvoklis un piemērotība konkrētā materiāla jumta segumam.

Pirms izvēlies uzņēmumu, kurš veiks jumta uzstādīšanu tavam īpašumam, noteikti vajadzētu uzzināt vismaz 3-4 uzņēmumu piedāvājumu un pakonsultēties ar tiem par jumta uzstādīšanas procesu un izmaksām. Neaizmirsti pajautāt, kas ietilpst pakalpojumu cenā, kādi materiāli tiek izmantoti, cik ātri tiek veikta jumta uzstādīšana, par kādiem darbiem tiek piemērota papildus maksa un kāds ir veikto darbu garantijas termiņš. Ja lētākajā piedāvājumā slēpjas kāds āķis (piemēram, cenā nav iekļauts kāds no tev nepieciešamajiem pakalpojumiem vai garantijas termiņš ir daudz īsāks nekā citu firmu piedāvājumā), tad nopietni vajadzētu apsvērt to, vai nedaudz dārgāks piedāvājums ilgtermiņā nebūs izdevīgāks.

Kā aprēķināt jumta uzstādīšanas izmaksas?

Kad esi uzzinājis jumta platību un dažādu uzņēmumu piedāvājumu, tad tikai jāsaskaita kopā šādi rādītāji:
 
 • jumta materiāla izmaksas;
 • papildus materiāli jumta sagatavošanai (siltinājums un jumta plēve) un noslēguma darbiem (karnīzes, kores, notekas, lūkas, sniega barjeras utt.);
 • būvgružu aizvākšana;
 • darba izmaksas.

Protams, ar šāda paņēmiena palīdzību iespējams noteikt tikai aptuvenās jumta uzstādīšanas izmaksas, jo var rasties dažādi sākotnēji neparedzēti izdevumi, par kuriem jumiķis varēs pastāstīt tikai pēc objekta apskates klātienē. Konkrētu jumta uzstādīšanas cenu jumiķis varēs noteikt pēc kārtīgas objekta apskates un konsultācijas ar klientu, lai vienotos par nepieciešamo darbu veikšanu un objektam piemērotāko risinājumu. Cena pēc apskates var kļūt gan zemāka, gan augstāka nekā sākotnēji plānotā, jo: var atklāties nepilnības jumta konstrukcijā, kuras jānovērš pirms jumta seguma uzstādīšanas; jumta slīpums var izrādīties lielāks nekā norādījis pasūtītājs, kas automātiski jumta uzlikšanu padara sarežģītāku un laikietilpīgāku; izvēlētais jumta segums var izrādīties nepiemērots objekta jumta konstrukcijai.

Pirms jumta pasūtīšanas noteikti vajadzētu noskaidrot precīzu jumta platību, ko iespējams uzzināt mājas plānojumā vai arī veicot jumta mērījumus. Zinot jumta malu garumus, ar vienkāršu matemātisko formulu palīdzību būs iespējams aprēķināt jumta laukumu kvadrātmetros, kas būs nepieciešams, lai uzzinātu jumta materiālu un darba izmaksas. Padomi, veicot jumta mērīšanu:
 
 • Nomēri jumta laukumus arī virs dekoratīvajiem jumta izvirzījumiem, papildus nojumēm un jumta izbūvēm, ja tādas ir. 
 • Neatrēķini no jumta kopējās platības jumta logu un skursteņu platību, ja vien tā nav patiešām milzīga.
 • Ja izvēlies jumta materiālu, kas tiek pārdots plāksnēs, tad noteikti aprēķini, nevis cik kvadrātmetrus materiāla tev vajadzēs, bet gan to, cik pilnas plāksnes būs nepieciešamas, lai nesanāktu tā, ka beigās pietrūkst materiāla un jumta klājuma pabeigšanai jāizmanto atgriezumi, kas pasliktinās gan jumta vizuālo, gan tehnisko sniegumu.
 
Jumtu segums Minimālā cena Maksimālā cena
Jumtu seguma maiņa   4 €/m2  30 €/m2
* cena var mainīties atkarībā no jumta seguma veida. 
* cenas norādītas ietverot PVN


Zinot nepieciešamo materiālu daudzumu un darba izmaksas, vari aprēķināt aptuvenās jumta uzstādīšanas izmaksas, bet precīzas izmaksas varēsi uzzināt pēc konsultācijas ar jumtu uzstādītāju un pēc objekta apskates.

 • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
 • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
 • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;