Par jumtiem

Bitumena šindeļi – plusi un mīnusi

Bitumena šindeļi ir viens no visvairāk izmantotajiem dzīvojamo ēku jumtu materiāliem pasaulē. Bitumena šindeļi paredzēti dzīvojamo ēku, rūpniecības un cita veida ēku jumtiem sākot ar 12° slīpumu. Kādi ir šindeļu plusi un kādi – mīnusi?

Plusi. Bitumena šindeļu priekšrocība ir salīdzinoši nelielās materiāla izmaksas. Ja šindeļi ir pareizi uzklāti, tie var aizsargāt māju līdz pat 30 gadiem. Šindeļi neietekmējas no tādiem ārējiem faktoriem kā rūsa, ēkas dabiskā deformācija un stiprs vējš. Tāpat, savu elastīgo īpašību dēļ, bitumena šindeļi ir ļoti piemēroti sarežģītas konstrukcijas jumtiem.

Bitumena šindeļiem ir pieejama plaša stilu izvēle – dažādas krāsas, formas un faktūras. Neatkarīgi no tā, vai jums ir mūsdienīga vai tradicionāla stila māja, atradīsiet šindeļus, kas ir piemēroti jūsu mājai. Bitumena šindeļus var izmantot gan klājot jaunus jumtus, gan remontējot vecos.  

Bitumena šindeļu nelielais izmērs un svars nodrošina to, ka jumtu var uzklāt pat viens cilvēks. Lai arī šindeļu pareiza uzklāšana prasa zināmas prasmes, tos var uzklāt vienas līdz divu dienu laikā atkarībā no darba lieluma.

Mīnusi. Bitumena šindeļi ir nedaudz jūtīgi pret lielu karstumu, kas var izraisīt šindeļu plaisāšanu un krāsas izbalēšanu. Tāpat tie nav piemēroti, ja klimatam raksturīgas krasas temperatūras svārstības. Tāpat jāatceras, ka šindeļus nevajadzētu uzstādīt, kad āra temperatūra ir zem nulles, jo sals tos var sabojāt. 

Bitumena šindeļi nodrošina pienācīgu ēkas aizsardzību, tomēr šindeļi nav tik izturīgs un ilgstošs materiāls, kā, piemēram, māla dakstiņi vai šīferis. 

Visbeidzot šindeļi nav videi draudzīgi, jo, tos ražojot, patērē daudz enerģiju un rada siltumnīcefekta gāzu emisijas.  Citi jumta materiāli, piemēram, metāla jumti, ir 100% pārstrādājami un videi daudz draudzīgāki.
 
  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;