Par grāmatvedības pakalpojumiem

Jautājumi, ko uzdot, izvēloties grāmatvedi savam uzņēmumam

Lai gan grāmatveža izvēle var šķist sarežģīts process, it īpaši, ja esat jauna biznesa uzsācējs, tas ir daudz vienkāršāk, ja jūs tam pievēršaties sistemātiski un uzdodat pareizos jautājumus. Tātad, lai palīdzētu jums un jūsu uzņēmumam atrast ideālu grāmatvedi, tālāk ir aprakstīti 10 jautājumi, kurus ieteicams uzdot pirms grāmatveža pieņemšanas darbā.

 

1. Cik maksā jūsu pakalpojumi?

Samaksa par darbu ir acīmredzama lieta, ar ko sākt. Ir svarīgi nodalīt pakalpojumus, kas ir iekļauti pamata cenā, no tiem, kuri var tikt pildīti par papildu samaksu.

 

2. Kādi pakalpojumi ir iekļauti jūsu cenā?

Saņemot detalizētu cenu no katra grāmatveža, būs vieglāk tos salīdzināt ar citu grāmatvežu cenām.

 

3. Kāpēc man izvēlēties jūs, nevis citu grāmatvedi?

Protams, lielākā daļa grāmatvedības firmu mēģinās pārliecināt jūs izvēlēties tieši viņus. Bet salīdziniet viņu dažādās atbildes uz šo jautājumu, lai redzētu, kurš pasaka kaut ko vairāk par klasisku mārketinga atbildi.

 

4. Vai jūs norīkosiet man konkrētu grāmatvedi/kontaktpersonu?

Parasti labāk ir izveidot kontaktu ar vienu personu grāmatvedības firmā, pat ja darbā ir iesaistīti vairāki grāmatveži. Tas nodrošina nepārtrauktību, veido attiecības un samazina kļūdu vai nokavētu termiņu risku.

 

5. Kā mēs uzturēsim sakarus?

Labai grāmatvedības firmai jābūt ļoti stingrai attiecībā uz saziņu ar klientiem. Kopīgi izlemiet, cik bieži ir nepieciešams sazināties, un kādās formas tas var izpausties – piemēram, klātienes tikšanās, tālruņa zvani, videokonferences. Firmai jābūt atvērtai regulārām sanāksmēm, pat ja šķiet, ka nav ko īpaši apspriest, jo jautājumi var palikt nepamanīti, kamēr tie nav izvirzīti sarunā.

 

6. Kādus jautājumus mums vajadzētu regulāri apspriest?

Turpinot 5. punktu, ieteicams uzzināt grāmatveža viedokli par jautājumiem, kas jums būtu regulāri jāapsver. Jautājumi var ietvert finanšu pārskatu iesniegšanu, nodokļu plānošanu, kredītu kontroli un naudas plūsmas pārvaldību.

 

7. Kam būtu jāpievērš īpaša uzmanība manā uzņēmējdarbības veidā?

Šī jautājuma uzdošana palīdzēs jums uzzināt, cik daudz nozares zināšanu ir jūsu grāmatvedim, kā arī vienkārši iegūt noderīgu informāciju. Ideālā gadījumā jūs vēlaties grāmatvedi ar lielu pieredzi jūsu nozarei līdzīgos uzņēmējdarbības veidos, lai viņi labi pārzinātu riskus un iespējas šajā nozarē.

 

8. Kādus papildu pakalpojumus jūs sniedzat?

Jūsu biznesam augot, iespējams, vēlēsieties paplašināt to pakalpojumu klāstu, ko saņemat no grāmatvežiem (piemēram, finansējums izaugsmei, pētniecības un attīstības nodokļu prasības). Iepriekš uzziniet, vai jūsu izvēlētā firma piedāvā augošu sadarbību, lai jums nebūtu jāmeklē jauna firma, kad palielināsiet savu uzņēmumu.

 

9. Kādas ir jūsu klientu visbiežāk pieļautās kļūdas?

Atbildes uz šo jautājumu ir labs veids, kā gūt labumu no grāmatveža pieredzes ar līdzīgiem uzņēmumiem, lai jūs varētu izvairīties no šīm pašām kļūdām. Un otrādi – ja viņi nevar sniegt jums šāda veida atbildes, iespējams, ka viņiem nav tāda līmeņa pieredzes, kādu meklējat.

 

10. Kā jūs pārliecināsieties, ka es nenokavēju termiņus?

Labs grāmatvedis būs gatavs un labprāt atgādinās par visām jūsu saistībām, nevis gaidīs, ka atcerēsieties par tām pats.  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu

Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;