Par grāmatvedības pakalpojumiem

4 soļi, lai atrastu pareizo grāmatvedi savam mazajam biznesam

Daudziem mazo uzņēmumu īpašniekiem šķiet, ka jau no pašas pirmās dienas biznesā viņiem ir jāvēršas pie grāmatveža, lai saņemtu palīdzību finanšu jomā. Neatkarīgi no tā, vai jums nepieciešama palīdzība nodokļu deklarēšanā, finanšu pārskatu sastādīšanā vai vēlaties, lai kāds darbotos kā jūsu finanšu konsultants, pareizā grāmatveža atrašana var būt milzīgs atbalsts jūsu biznesam.

 

Bet kā atrast pareizo grāmatvedi savam biznesam? Katram grāmatvedim ir atšķirīgas specialitātes, intereses un kvalifikācija. Pareizā cilvēka atrašana var būt sarežģīta.

 

Lai atrastu pareizo grāmatvedi, jums jāuzdod pareizie jautājumi gan sev, gan jūsu potenciālajam speciālistam. Tālāk varat lasīt sarakstu ar jautājumiem, kuri var palīdzēt jums piesaistīt īsto grāmatvedi tieši jūsu biznesa vajadzībām.

 

1. Kas jūsu uzņēmumam nepieciešams?

Lai atrastu pareizo grāmatvedi, jums jāsāk ar pamatjautājumu: kas nepieciešams jūsu uzņēmumam? Izlemiet, kādi pakalpojumi jums nepieciešami, pirms sākat meklēt grāmatvedi, nevis otrādi. Vai jums nepieciešama palīdzība nodokļu jomā? Vai jums ir nepieciešams kāds, kurš palīdzētu jūsu ikdienas grāmatvedības uzskaitē? Vai finanšu izsekošana ir tas, kas jums pietrūkst? Noskaidrojiet galveno iemeslu, kāpēc jūtat, ka jums nepieciešams grāmatvedis, un pēc tam meklējiet kādu, kuram ir attiecīgais prasmju kopums, lai apmierinātu jūsu vajadzības.

 

2. Kuri ir labākie, man pieejamie grāmatveži?

Tālāk jūs vēlaties sākt grāmatveža meklēšanu. Daudzi uzņēmumu īpašnieki meklē kādu vietējo, sev fiziski tuvu strādājošu grāmatvedi, tomēr arī tiešsaistē ir pieejams daudz labu pakalpojumu. Jūs varētu justies ērtāk, strādājot ar grāmatvedi, kura birojs atrodas jums pa ceļam, taču tiešsaistes pakalpojumi var būt tikpat pielāgoti, ja elektroniskā saziņa jums nesagādā problēmas. Jebkurā gadījumā identificējiet nelielu potenciālo gramatvežu grupu, kas atbilst jūsu vajadzībām.

 

3. Kāda reputācija un pieredze ir grāmatvedim?

Pirms sarunas ar grāmatvedi veiciet nelielu mājasdarbu. Pameklējiet atsauksmes tiešsaistē vai aprunājieties ar vietējo uzņēmumu īpašniekiem, lai iegūtu informāciju par konkrētu grāmatvedi. Šis solis palīdzēs jums sašaurināt meklējamo cilvēku lauku.

 

Kad esat sašaurinājis savu potenciālo grāmatvežu sarakstu līdz pēdējiem diviem, sazinieties ar katru no šiem cilvēkiem. Ejiet uz tikšanos vai sagatavojieties tiešsaistes sarunai ar sagatavotu jautājumu kopumu. Pēc atbilžu saņemšanas jums vajadzētu būt pārliecinātam par savu izvēli.

 

Šeit ir daži piemēri, uz kādiem jautājumiem jums vajadzētu saņemt atbildes:

 

Kāda ir jūsu pieredze ar mazajiem uzņēmumiem?

Pats par sevi saprotams, ka vēlaties grāmatvedi ar lielu pieredzi, bet vēlaties arī tādu, kuram ir pieredze ar tādu uzņēmumu struktūrām, kāda ir jums. Citiem vārdiem sakot, ja jūs veicat saimniecisko darbību, pārliecinieties, ka grāmatvedis pašlaik strādā arī ar citiem saimnieciskās darbības kontiem.

 

Kāda pieredze jums ir manā nozarē?

Nepietiek tikai ar nodokļu aprēķināšanu. Jūs vēlaties grāmatvedi, kurš pārzina jūsu nozari – tās unikālos jautājumus un vajadzības. Pretējā gadījumā viņam var pietrūkt vērtīgu zināšanu tieši par jūsu nodokļu maksājumiem vai padomu par par finanšu jautājumiem, kas balstīti uz jūsu nozares standartiem.

 

Vai jūs piedāvājat man nepieciešamos pakalpojumus?

Pārliecinieties, ka grāmatvedis piedāvā visus nepieciešamos pakalpojumus. Nav jēgas pieņemt darbā kādu, kurš var veikt tikai daļu no uzdevumiem.  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu

Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;