Par grāmatvedības pakalpojumiem

5 svarīgas laba grāmatveža kvalitātes

  1. Piemīt plaša spektra zināšanas

Grāmatvedība ir kas vairāk nekā tikai virsgrāmatas uzturēšana, pievienojot un atņemot skaitļus. Grāmatvedībai ir daudz mainīgo, un dažreiz jaunie uzņēmēji pat neapzinās visus grāmatvedības elementus. Labi grāmatveži bieži vien ir ļoti noderīgi, ja viņi stāsta jums to, ko jūs vēl nezināt, palīdzot atrast dažādus veidus jūsu finanšu uzlabošanai.

 

Grāmatvedim, kuram uzticat sava biznesa finanšu pārvaldību vajadzētu būt zināšanu daudzveidībai, lai varētu sniegt jums plašu pakalpojumu klāstu. Jūs nevēlaties vērsties pie viena grāmatveža, lai saņemtu čeku grāmatiņas pārvaldību, bet pie cita – par nodokļiem.

 

  1. Ir nopietna pieredze

Spēja prast piedāvāt plašu pakalpojumu klāstu var nākt tikai no pieredzes. Algojot grāmatvedi, jūs vēlaties būt droši, ka viņš iepriekš jau daudzkārt ir veicis nepieciešamos uzdevumus.

 

Labākais veids, kā noskaidrot, vai grāmatvedim ir pieredze jums nepieciešamajās jomās, vispirms ir apskatīt viņa mājaslapu vai jebkuru citu informatīvu tīmekļa vietni. Pēc tam, sākotnējā konsultācijā, jautāt grāmatvedim par specifiku. Visiem grāmatvežiem, kuru kandidatūras jūs izskatāt, ir jāspēj piedāvāt atsauksmes no iepriekšējiem vai esošajiem klientiem.

 

Var būt vilinoši izvēlēties grāmatvedības uzņēmumu, kurā strāda gados vecāki darbinieki, domājot, ka viņiem būs nepieciešamā pieredze. Bet, lai gan jūs nevēlaties uzņēmumu, kuru pārstāv tikai nesen absolvējuši grāmatveži, nav garantijas, ka vecākajiem grāmatvežiem būs tieši jums nepieciešamā zināšanas.

 

Daži grāmatveži, kam tuvojas pensijas vecums, iespējams, ir praktizējuši jurisprundenci vai nekustamo īpašumu, vai arī pavadījuši vairāk laika vadības krēslos, nekā veikuši faktiskus grāmatvedības uzdevumus. Savukārt, salīdzinoši jauns uzņēmums ar kumulatīvu gadu pieredzi bieži sniegs jums daudz praktisku pamatzināšanu ar lielu enerģiju, un paveiks darbu jūsu vietā.

 

  1. Strādā ar jūsu biznesa sektoru

Jūsu grāmatvežu zināšanām un pieredzei ir jāattiecas uz jūsu konkrēto uzņēmējdarbības jomu. Lai gan ideālā gadījumā topošajai grāmatvedības firmai būs jātiek galā ar dažādām nozares jomām, tai noteikti ir jābūt pieredzei, strādājot tieši ar jūsu.

 

Grāmatvedis, kas, piemēram, apkalpo tikai automobiļu veikalus, visticamāk, nebūs pazīstams ar kaņepju biznesa grāmatvedības niansēm. Noteikti jautājiet visiem grāmatvežiem, kurus intervējat, vai viņiem ir pieredze jūsu uzņēmējdarbības veida jomā.

 

Ja jums ir nepieciešams īpašs grāmatvedis nišas biznesam, svarīgāk ir tas, lai viņam būtu pieredze jūsu apgabalā, nekā tas, ka viņš apkalpo simtiem klientu, bet neviens nav pat tuvu jūsu uzņēmumam.

 

  1. Seko līdzi izmaiņām nozarē

Grāmatvedis, kas saprot jūsu uzņēmējdarbības nozari, ir arī spējīgs sekot līdzi nozares izmaiņām. Protams, jūs sagaidāt, ka jūsu grāmatvedis zinās par jaunajiem nodokļu un finanšu likumiem, kas ietekmē jūsu uzņēmumu. Bet jūs vēlaties, lai viņš zinātu arī par tendencēm jūsu nozarē, piemēram, nodarbinātības statistiku, algām, ārpakalpojumiem un svarīgiem jauniem tiesību aktiem.

 

  1. Saprot dažāda izmēra uzņēmējdarbības

Vai esat iepriekš vērsies pie grāmatvežiem, lai uzzinātu, ka viņi nodarbojas tikai ar lieliem starptautiskiem konglomerātiem? Vai, gluži pretēji, esat atklājuši, ka daži grāmatvedības uzņēmumi nesaprot neko, kas ir sarežģītāks par maza biroja apkalpošanu?

 

Jūsu grāmatvedim ir jājūtas ērti strādājot ar dažādu izmēru uzņēmumiem, lai viņš varētu mainīties un augt kopā ar jums. Jūs nevēlaties mainīt grāmatvedi, ja pēkšņs naudas pieplūdums paplašina jūsu uzņēmuma apmērus. Jūs arī nevēlaties atteikties no sava pašreizā grāmatveža gadījumā, ja, kā liels uzņēmums, nolemjat paralēli izveidot citu, mazāku biznesu.


  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu

 

Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;