Par durvīm

Ārdurvju nomaiņa

Domājot par siltumizolācijas uzlabošanu mājoklī, visbiežāk nākas dzirdēt to, ka jāmaina logi, bet nereti tiek aizmirsts, ka būtiska loma siltumizolācijā ir arī mājokļa ārdurvīm. Savu laiku nokalpojušas durvis vai durvju rāmis, nekvalitatīvi veikta durvju izgatavošana vai montāža, mājoklim nepiemērotas durvis: šie var var būt tikai daži no iemesliem, kāpēc pa tava mājokļa ārdurvīm aizplūst ne tikai siltais gaiss, bet arī nauda. Kā droši zināt, ka pienācis laiks ārdurvju nomaiņai?

Durvju aizvēršana:Ja durvju atvēršana un aizvēršana vasarā nesagādā problēmas, bet ziemā un mēnešos, kad gaisa mitrums ir augsts, durvis mēdz iesprūst, tad tā jāuztver kā droša zīme, ka pienācis laiks apsvērt domu par durvju nomaiņu pret jaunām. Ārdurvju siltumizolāciju iespējams pārbaudīt ar aizdegtas sveces vai šķiltavu palīdzību – ja, pieliekot liesmu durvju rāmja tuvumā, liesma sāk raustīties, tad tas nozīmē, ka aukstais gaiss iekļūst mājoklī, radot siltuma zudumus.

Mitrums dubultajā stiklojumā:Ārdurvis ar dubultā stiklojuma lodziņiem sniedz ne tikai gaumīgus dizaina risinājumus, bet arī ļauj noteikt to, kad nepieciešams durvju remonts vai nomaiņa. Ja starp dubulto stiklojumu parādās mitrums, tā ir droša zīme, ka ar durvīm tehniski kaut kas nav kārtībā un tās mājoklī var ielaist ne tikai auksto gaisu un mitrumu, bet arī radīt labvēlīgu vidi pelējuma izplatībai.

Laika apstākļu ietekme: Visvairāk no laika apstākļiem cieš koka durvis, jo koks ir organisks materiāls, kurš arī tad, ja ir pareizi un kvalitatīvi apstrādāts, laika gaitā nolietojas un tajā var parādīties plaisas un koks var arī deformēties. Ja caur smalkām durvju spraugām telpās iekļūst saules gaisma, tad tā ir droša zīme, ka nepieciešama durvju atjaunošana vai nomaiņa pret jaunām durvīm.

Sprauga zem durvīm:Ja gada aukstajos mēnešos zem durvīm nepieciešams likt sarullētu dvieli, lai neaizplūstu siltais gaiss, tad risinājums var būt sliekšņa paaugstināšana vai blīvējošās lentes izmantošana, bet ilgtermiņā tas noteikti nav tas labākais risinājums. Labāko sniegumu iespējams panākt tad, ja mājokļa durvīm ir tām pielāgots rāmis, tādējādi nodrošinot, ka durvis labi pieguļ rāmim un siltuma zudumi ir minimāli.

Ūdens vai kaitēkļu ietekme:Nereti koka durvis var būt ilgstoši pakļautas ūdens negatīvajai ietekmei (piemēram, atkušņa laikā) vai arī tajās var iemitināties ķirmji, kas nodara paliekošu un neatgriezenisku kaitējumu koka durvīm. Ja durvīs iemitinājušies ķirmji, tad visprātīgāk būtu nomainīt tās pret jaunām durvīm, jo ķirmji var pārņemt arī citus koka elementus mājoklī. Pēc ilgstošas ūdens ietekmes durvju stāvoklis rūpīgi jāizvērtē, kā arī jāapsver, vai metāla vai PVC durvis konkrētajai ēkai nebūtu piemērotāks risinājums. (Protams, ja vien tas nav kultūrvēsturisks objekts, kurā koka durvis ir obligāta prasība.)

Pārbaudi durvju temperatūru:Vienā ļoti karstā un vienā ļoti aukstā dienā vienkārši pieliec roku pie tās ārdurvju puses, kura atrodas iekštelpās. Ja karstās dienās durvis ir karstas, bet aukstās dienās aukstas, tad tas nozīmē, ka tām ir vāja siltumizolācija un durvis ilgtermiņā var radīt siltuma zudumus un paaugstinātus apkures rēķinus. (Šis īpaši attiecas uz metāla durvīm.) Kvalitatīvas durvis ar labu siltinājumu temperatūru uzņem tikai no ārpuses, bet mājoklī to neielaiž.

Durvju drošība: Paskaties uz sava nama ārdurvīm un padomā, ja tu būtu kramplauzis, vai šīs durvis būtu viegli uzlauzt – ja durvju uzlaušanai nepieciešami minimāli palīglīdzekļi vai tikai spēks, tad tā ir problēma. Lētas ārdurvis reizēm var izmaksāt tikpat, cik maksā visas mājoklī atrodamās vērtslietas, tāpēc durvju drošība ir viena no galvenajām lietām, kurai vajadzētu pievērst uzmanību, veicot ārdurvju nomaiņu.

  • Saņemiet vairākus piedāvājumus dažu minūšu laikā!
  • Aizpildiet pieteikumu formu un sāciet saņemt piedāvājumus.
  • Aizpildīt pieprasījumu
 
Veikt pieprasījumu
Izvēlies nozari
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info
;